Es piekrītu

Turpinot izmantot šo vietni, jūs piekrītat mūsu privātuma politikai

Zobu un mutes dobuma higiēna

Daba ir izveidojusi cilvēka zobus un smaganas, lai tie varētu izturēt ievērojamas slodzes, košļājot ēdienu. Tie ir lielā mērā pakļauti ēdiena ietekmei. Ja cilvēks neievēros mutes dobuma higiēnu, viņš var pazaudēt visus zobus, pat ja tie bija ideāli no dabas. Neveseli zobi var kļūt par nopietnu sarežģījumu iemeslu. Mutes dobuma higiēna ir zobu veselības priekšnoteikums. Diemžēl, ne visi zina, kā pareizi tīrīt zobus, kādas zobu pastas ir nepieciešamas un nezina par citiem svarīgiem aspektiem, kas saistīti ar zobiem un smaganām. Bet pat cilvēkiem, kuriem ir iemaņas pareizajā zobu aplikuma noņemšanā, tiek rekomendēts vismaz reizi pusgadā apmeklēt zobārstu.

Zobu higiēna – profesionālā zobu tīrīšana, kas ietver zobu akmeņu noņemšanu un sāknes virsmas nolīdzināšanu, kas novērš zobu aplikuma veidošanos. Profesionālā zobu tīrīšana ir ļoti svarīga, jo parodontīta audos var attīstīties hronisks iekaisuma process, kas neizbēgami beigsies ar zoba zaudēšanu.  Profesionālā zobu tīrīšana tiek rekomendēta kariesa un parodontīta profilaksei, nepatīkamās smakas novēršanai, smaganu asiņošanas novēršanai un aplikuma noņemšanai, kas veidojas ēdiena un dzērienu, kuri satur krāsojošus elementus (tēja, kafija, bietes, burkāni u.c.) patērēšanas un smēķēšanas rezultātā. Tāda zobu higiēna ir pilnīgi nekaitīga. Tā nebojā un neiznīcina zobu emalju, plombes un protēzes.

Zobu higiēna (profesionālā zobu tīrīšana) ietver:

  • Zobu tīrīšana un zobu akmeņu noņemšana;
  • Mīksto nogulumu noņemšana;
  • Aplikuma noņemšana (kafijas, tējas, nikotīna);
  • Speciālista konsultācija;
  • Zobu pārklāšana ar fluoru.

Pēc zobu aplikuma un akmeņu noņemšanas, zobi tiek pulēti ar pulēšanas pastām, kas satur kalciju un fluoru, lai stiprinātu zobu emalju, lai papildus aizsargātu zobus tie tiek pārklāti ar fluora laku, kas sniedz zobiem veselīgu spīdumu. 
Zobu higiēna ir Jūsu zobu veselības garantija!